Textový průvodce stanicemi metra

Novinky

TISKOVÁ ZPRÁVA IIO z 1.7.2009: Zveřejnili jsme základní popisy stanic v rámci projektu TPM

Datum vydání: 1. července 2009
Druh tiskové informace: TISKOVÁ ZPRÁVA
IIO vydává tiskovou zprávu v souvislosti se zveřejněním prvních výstupů projektu Textový průvodce stanicemi metra, který by nejen nevidomým a zrakově postiženým měl zprostředkovat popis prostor stanic.

INICIATIVA INFORMATIKY PRO OBČANY

TISKOVÁ ZPRÁVA

1. července 2009

Zveřejnili jsme základní popisy stanic v rámci projektu TPM

 

PRAHA, 1.7.2009: Iniciativa informatiky pro občany za spolupráce Dopravního podniku Hlavního města Prahy a dalších partnerů spustila projekt Textový průvodce stanicemi metra. Jedním z hlavních cílů tohoto projektu je vytvořit textové popisky prostor stanic pražského metra a to nejen pro potřeby nevidomých a jejich průvodců a dalších zdravotně hendikepovaných cestujících. Projekt je svou obsahovou náplní zaměřen zejména právě na osoby se zrakovým postižením, ale získané informace budou moci jistě využít i ostatní zájemci. V této fázi jsme se rozhodli zveřejnit první výsledky a těmi jsou takzvaná základní popisná data o stanicích. To jsou základní informace o stanicích metra (jako kde jsou koleje, jak vypadá nástupiště, jak se z nástupiště lze dostat do vestibulu stanice, apod.) Pochopitelně se jedná jen o část mozaiky, jejímž výsledkem bude popsat detailně prostory (a zejména možné překážky a nástrahy) v prostorech metra. Naším cílem není nahrazovat lidského (nebo psího) průvodce zrakově postižených cestujících, ale umožnit jim, aby si již třeba před cestou mohli udělat alespoň orientační představu, jak stanice vypadá a jak se v ní pohybovat. Dnes, 1. července 2009 jsme na webových stránkách tohoto projektu na adrese www.tpm.nolimit.cz (nebo tpm.iio.cz) zveřejnili u všech stanic metra na všech trasách tyto základní údaje a v následujících měsících budeme vypracovávat detailní textové popisy. Nyní si tedy kdokoliv může na stránkách projektu TPM vyhledat základní informace k jednotlivým stanicím, které jsou členěny podle tras metra. Více se o projektu i o jeho výsledcích dozvíte právě na těchto WWW stránkách a v budoucnu i na stránkách Dopravního podniku. Projekt TPM není oficiálním projektem DPP, ale činností Iniciativy informatiky pro občany.

 

Toto je znění tiskové informace Iniciativy informatiky pro občany. Veškeré tiskové informace IIO naleznete na našich oficiálních WWW stránkách na adrese www.iio.cz. 

 
WWW stránky projektu Textový průvodce stanicemi metra
http://tpm.nolimit.cz          tpm@iio.cz
© 2009 Iniciativa informatiky pro občany (www.iio.cz)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.